O ZNAČCE: BORDALLO PINHEIRO

Originální keramika s více než 130 let starou historií

HANDMADE NADE VŠE

Portugalská keramika Bordallo Pinheiro je celosvětově známá a žádaná díky svým pestrým barvám, originálnímu provedení a vysoké kvalitě. Výroba této keramiky vyžaduje vysoce kvalifikované řemeslníky a jejich bezcenné know-how, které se v tomto případě předává z generace na generaci již od roku 1884. Díky pečlivé, 100% ruční výrobě, mistrovskému glazování, tvarování a malbě nikdy nenajdete dva identické produkty od této značky.

OSLAVA KREATIVITY OD ROKU 1884

Značka, která pochází z vášně pro keramické umění zakladatele Bordallo Pinheiro, je dnes pro svojí originalitu žádaná velmi rozmanitou klientelou po celém světě. Do dnes obsahuje každý produkt DNA zakladatele značky a s každým rokem se nabídka rozrůstá díky lásce ke kreativní tvorbě a spolupracím s významnými jmény ve světě architektury, umění, designu a módy.

Foto: Kolekce Cabbage, Bordallo Pinheiro

Nově otevřená továrna na výrobu keramiky v portugalském městě Caldas da Rainha umožnila značce rozšířit svojí výrobu s dokonalým spojením řemeslného zpracování a špičkových technologií. Kreativní vize a vášeň design týmu Bordallo Pinheiro zajišťuje značce celosvětovou známost a nesmrtelnost projektu, který se zrodil před více než 135 lety.

BORDALLO PINHEIRO

Raphael Bordallo Pinheiro je jedním z nejvlivnějších portugalských umělců 19. století. Obdivuhodná tvorba umělce a mistrovská schopnost vyjádření svého postoje vůči politické, kulturní a sociální situaci pomocí humoristické kresby, karikatury a keramicy si doposud nachází nové příznivce a fanoušky. Po téměř 20 letech zkušenosti v umělecké tvorbě založil v roce 1884 první továrnu na výrobu keramiky v Caldas da Rainha, kde začala historie nápadité a originální keramiky, kterou známe dodnes.

Foto: vlevo Raphael Bordallo Pinheiro, vpravo plakát pro továrnu Bordallo Pinheiro

Díky kreativitě, vášni pro originální tvorbu, sociálnímu povědomí a smyslu pro humor se stal každý kousek jedinečným a nezapomenutelným. Spojení tradicí, keramických dovedností a kreativní vize zakladatele stvořila výrobu, která navždy zůstane částí portugalské historie.

SOUČASNÁ VÝROBA

Dnes se na výrobě keramických produktů od proslulé keramické značky podílí veliký tým řemeslníků, designérů a umělců. U většiny kusů pracovníci ručně naplní formy tekutou hlínou a jemně je naklánějí ze strany na stranu, aby vyplnili každý kout a vyvarovali se vzduchovým bublinám. Až hlína zaschne, spojí další tým pečlivě vše části produktu dohromady. Některé produkty jsou tvořeny až ze 25 částí.

Foto: továrna Bordallo Pinheiro v Caldas da Rainha, Portugalsko

Po prvním výpalu jsou kousky ručně glazovány a malovány uměleckým týmem přes 20 lidí. Následně se produkty vypálí znovu a jsou hotové k odeslání svým budoucím majitelům po celém světě.

"Dobrá zpráva pro fanoušky je, že v našich archivech máme dost materiálu k výrobě produktů na dalších 100 a více let."

- Elsa Rebelo, umělecká ředitelka Bordallo Pinheiro

SPOLUPRÁCE S VÝZNAMNÝMI JMÉNY

Za léta své existence vytvořil design tým portugalské značky desítky kolekcí kreativní keramiky. Každý rok také spolupracuje design tým s umělci, architekty, designéry nebo osobami ze světa módy pro vytvoření exkluzivní kolekce. Mezi nejoblíbenější kolekce patří Banana Madeira (madeirský banán) ve spolupráci s Nini Andrade Silvou nebo Cloudy Butterflies ve spolupráci s modelkou Claudií Schiffer.

Umělecké spolupráce umožňují vybraným osobám vdechnout svojí vizi do produktů od proslulé portugalské značky a zanechat tak po sobě hmotnou stopu. Díky těmto kolekcím si mohou také klienti po celém světě užít nestandartní a tudíž rozmanitější a zajimavější produkty.

Foto: Bordallo Pinheiro, kolekce Cloudy Butterflies ve spolupráci s Claudií Schiffer

CHATEAU HOME A BORDALLO PINHEIRO

Společnost Bordallo Pinheiro jsme do své nabídky přidali již v roce 2019 jako ideální kreativní, zajimavý a pestrý přídavek k produktům určeným pro stylové stolování. Naši klienti na sebe nenechali dlouho čekat a ujistili nás, že jsme učinili správnou volbu.

Za nás je značka Bordallo Pinheiro ideální pro ty, kteří pátrají po zajimavých a pestrých motivech a zároveň se nebojí je zakomponovat do svého každodenního života. Seznamte se s jedinečnou portugalskou keramikou díky naší nabídce produktů nebo nás kontaktujte v případě jakýchkoliv dotazů.

DOPORUČUJEME

M/D/R — Adam Sajputdinov
Tagy: O značce