O ZNAČCE: YVES DELORME

Největší světový výrobce luxusního bytového textilu

Yves Delorme, jméno o kterém každý znalec luxusních textilií světa buď zná, nebo o něm alespoň jednou slyšel. Jméno, které je od roku 1845 spojováno s luxusními materiály, nesrovnatelnou kvalitou, jedinečným designem a nejpříjemnějším spánkem. Objevte lídra ve světě luxusního bytového textilu.

Po necelých 60 letech od vynálezu tkalcovského stavu založila Ernestine Fremaux se svým manželem továrnu na výrobu textilií ve městě Lille, srdci francouzského textilního průmyslu. V roce 1867 postihl továrnu požár, kvůli kterému byly prostory naprosto zničené. Rodina Fremaux se ale rozhodla manufakturu obnovit a s pomocí synovce Paula, postavila Ernestine továrnu podruhé.

Foto: Manufaktura Yves Delorme ve Francii

Během několika desetiletí se rodině Fremaux podařilo otevřít druhou továrnu, tentokrát na výrobu bavlny. Obě továrny s velikým množstvím tkalcovských stavů nyní pracovali přes 16 hodin denně. Manufaktura poskytovala bavlnu a len pro výrobu povlečení, žakáru, ale také i pro výrobu oděvů.

DRUHÁ SVĚTOVÁ

Druhá světová válka měla obrovský dopad na francouzský textilní průmysl. Z důvodu okupace a uzavření většiny měst na severu Francie se rozhodl Paul Fremaux přemístit část materiálů a výroby do vedlejšího města, kde založil továrnu na výrobu žakárů a povlaků na matrace. Poválečná rekonstrukce však umožnila Paulovi spolu s jeho synem René modernizovat stroje na výrobu textilu.

Video: Manufaktura Yves Delorme ve Francii

DOMINIQUE FREMAUX

V roce 1980 se čelem manufaktury stal Dominique Fremaux, kvůli kterému značku Yves Delorme známe dnes. Dominique se rozhodl zaměřit na výrobu bytového textilu. V této době se také seznámil s talentovaným stylistou domácích doplňků, Yvesem Delorme. Yves Delorme a Dominique Fremaux spojili síly a představili svojí první kolekci koupelnového textilu. S pozdější akvizicí firmy Delorme byla manufaktura textilních výrobků přejmenována na Fremaux Delorme a vznikla tak jejich první značka, Yves Delorme.

BUTIKY PO CELÉM SVĚTĚ A COMITÉ COLBERT

Z důvodu nesmírně vysokého růstu a popularity v roce 1995 mohli klienti naleznout po celém světě 45 butiků Yves Delorme (dnes již přes 450). V roce 2001 vstoupila značka Yves Delorme do francouzské Comité Colbert, komise pro podporu a propagaci luxusních manufaktur ve Francii. Do komise patří světově oblíbené značky jako Chanel, Christian Dior, Baccarat, Pierre Frey a 77 dalších.

Foto: vlevo Dominique Fremaux a jeho synové Amaury a Alban, vpravo výroba produktů Yves Delorme

V roce 2013 se k firmě přidali synové Dominiqua Fremaux, Amaury a Alban s rozhodnutím rozšířit rozsah manufaktury v Asii a Saudské Arábii. Světový úspěch zaručil značce oblíbenost a věrnost milovníků luxusního povlečení, koupelnového textilu a textilních doplňků.

"Náše síla spočívá v jedinečném designu našich kolekcí a bezkonkurenční distribuci. Za úspěch můžeme poděkovat našim pracovníkům a výsoké kvalitě produktů."

- Dominique Fremaux, generální ředitel Fremaux Delorme

YVES DELORME COUTURE

Ke dvou sezónním kolekcím jaro/léto a podzim/zima se v roce 2015 přidala značka Yves Delorme Couture, jako největší luxus ve světě bytového textilu.

V roce 2015 také oslavila manufaktura Fremaux Delorme 170 let své existence. Díky ikonickým spoluprácím s designery, akvizicím textilních značek jako Laurence Tavernier a Christian Fischbacher a licencované výrobě textilu pro značky jako Hugo Boss, Kenzo, Lacoste a Ralph Lauren Home je dnes Fremaux Delorme největším světovým výrobcem luxusního bytového textilu.

Foto: Yves Delorme, kolekce Jaro/Léto 2021

CHATEAU HOME A YVES DELORME

Světově známou francouzskou značku jsme do své sbírky partnerů přivítali v roce 2020 s nabídkou povlečení, koupelnového textilu a textilních výrobků. Byli jsme mile překvapeni našimi klienty a jejich odezvou, díky které jsme se ujistili, že jsme učinili správnou volbu. Znalci luxusního textilu a kvalitního spánku si buď značku vyzkoušeli a oblíbili si ji hned po prvním vyzkoušení, nebo o ní znali a doplnili svojí kolekci Yves Delorme.

Za nás je francouzský textil Yves Delorme nezbytnou součástí interiéru pro milovníky kvalitních, přírodních materiálů, originálního designu a luxusního spánku. Seznamte se s francouzským textilem díky naší nabídce produktů nebo nás kontaktujte v případě jakýchkoliv dotazů.

DOPORUČUJEME

CO ŘÍKAJÍ NAŠI KLIENTI

"Yves Delorme znám léta a byla jsem velmi ráda, že jsem objevila obchod s tak velkým výběrem této značky u nás v ČR."

- Zdena R., klientka CHATEAU Home

"Zakoupila jsem si péřovou ložní sadu a musím říct, že jsem tak krásně nespala ani v pětihvězdičkových hotelech."

- Anna V., klientka CHATEAU Home

M/D/R — Adam Sajputdinov
Tagy: O značce