O ZNAČCE: PINETTI

Manufaktura, která změnila pojem kůže v luxusních interiérech

Když si představíme italskou kůži v její nejpoddanější, nejluxusnější a nejmodernější podobě, tak to nemůže být jiná značka než Pinetti, alespoň pro znalce pravých luxusních interiérů. Objevte lídra ve světě kožených interiérů.

Rodinný podnik s historií, která šahá přes 40 let do minulosti se zrodil v italském Bergamu. Život kožené výrobě dali dva mladí architekti, kteří shodou osudu byli manželé. Jelikož nemohli Alberto a Ezia najít vhodné doplňky do svého interiéru, rozhodli se je vytvořit sami. Jejich výrobky byly malé, ale ideálně zapadly jak do jejich interiéru, tak i do světového trhu.

Foto: Pinetti

Z toho, co z počátku nebylo nic jiného než malý osobní projekt, brzy vykvetl obdivuhodný podnik. Díky lásce k dědictví italského řemesla a kvality, podpory místních řemeslníků a vášně k tvorbě jedinečných předmětů vytvořili manželé Pinetti světoznámou značku.

Již od roku 1983 se filozofie Pinetti řídila dvěma principy: made in Italy (vyrobeno v Itálii) a rodinné tradice. Dnes značka luxusních interiérových doplňků prosazuje nejen rodinné hodnoty ve svém názvu, ale i ve způsobu, jakým funguje. Alberto a Ezia nadále zůstávají srdcem a duší podniku, ale jsou to jejich děti Lorenzo, Andrea a Pietro, kteří vdechli nový život do projektu. Pinetti i nadále zůstává rodinnou tradicí s druhou generací v čele, která v tuto chvíli píše svůj příběh.

Foto: Pinetti

Z ITÁLIE DO CELÉHO SVĚTA

Autentické italské kousky Pinetti brzy zaujaly fanoušky luxusních interiérů i mimo Itálii a Evropu. Během chvíle se o originálních doplňcích mluvilo po celém světě. Po několika letech od založení rozšířili Pinetti svůj rozsah na řadu luxusních trhů ve světe. Příznivci značky mohli produkty naleznout nejprve v luxusním department store Harrods v Londýně, dále také v New York City, Soulu a Hongkongu.

VÝROBA KOŽENÝCH BYTOVÝCH DOPLŇKŮ

Ačkoliv se to nezdá, kůže ze začátku nebyla hlavním materiálem, se kterým značka pracuje. Až v roce 1989 po spolupráci s předním módním domem vytvořili Pinetti svojí první kolekci celokožených výrobků. Poté se kůže stala jak hlavním materiálem pro výrobu, tak i ochranou známkou a korunním klenotem Pinetti.

Foto: Pinetti

Časem se ukázalo, jak inovativním se stalo Pinetti s jejich nápaditým použitím kůže. V roce 2002 spolupracovali s izraelskou designérkou Liorou Reichovou pro vytvoření kožených zápisníků a tašek z recyklované kůže. V roce 2009 začali vyrábět produkty z tkané kůže a představili spolu s designerem Antonio de Marco kolekci kožených skladovacích košů.

OBLÍBENÉ KOLEKCE A IKONICKÉ SPOLUPRÁCE

Za léta své existence vytvořili Pinetti přes 50 inovativních a originálních kolekcí kožených výrobků a spolupracovali se světově uznávanými designery.

Po uvedení kůže na trh v roce 1989 následovala kolekce odkládacích stolků, na výrobě kterých se podílel japonský designer Takao Sugimoto. Vznikl tak modulární systém stolků, který spojil prémiovou kůži s vysoce kvalitním dřevem. Dřevo se poté stalo základem bytových doplňků a kancelářských potřeb.

V návaznosti na to tři synové Andrea, Lorenzo a Pietro představili v roce 1993 svoji první společnou kolekci luxusních hodinek a peněženek, jako první krok Pinetti do módního průmyslu.

Foto: Pinetti

Nyní již světově uznávaná společnost Pinetti jde krok za krokem k dalším úspěchům. Díky jedinečné možnosti výroby veškeré nabídky na míru a ohromné flexibilitě se značka podílela na výrobě luxusních projektů po celém světě. Pinetti dnes vybírají pro výbavu luxusní pětihvězdičkových hotelů, michelinských restaurací nebo soukromých letadel a jacht.

CHATEAU HOME A PINETTI

Světově známou italskou značku jsme do své sbírky partnerů přivítali v roce 2019 s malou nabídkou bytových doplňků. Byli jsme mile překvapeni našimi klienty a jejich odezvou, díky které jsme se ujistili, že jsme učinili správnou volbu. Přiznivci luxusních interiérů si Pinetti oblíbili pro jejich špičkovou kvalitu, jedinečný design a možnost výroby produktů na míru.

Za nás nesmí Pinetti chybět jak v klasických, tak i v moderních interiérech. Mezi neoblíbenější produkty patří stolní hry, kožené doplňky pro skladování a stolování. Seznamte se s italským řemeslem díky naší nabídce produktů nebo nás kontaktujte pro vyrobení jedinečného produktů právě pro vás.

DOPORUČUJEME

CO ŘÍKAJÍ NAŠI KLIENTI

"Díky Vám jsem objevila jednu z mých nejoblíbenějších interiérových značek. Produkty Pinetti používáme doma denně a jsme z nich naprosto nadšení."

- Viktoria S., stálá klientka CHATEAU Home

"Pinetti mi dodnes zdobí kancelář a zlepšuje náladu při práci. Už se chystám na produkty do šatny a jídelny!"

- Jirka M., klient CHATEAU Home

M/D/R — Adam Sajputdinov
Tagy: O značce